Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

İlkokul 4. Sınıf İngilizce Dersi Ek Öğretim Materyali

Meb tarihinde bir ilk sanırım bu... İlk kez sunduğumuz dilekçeler, yaptığımız itirazlar görüldü duyuldu, dikkate alındı...

Ne kadar başarılı bir çalışma olmuş, orası tartışılır ama yine de bu kadar öğretmeni duymazdan gelmeyip 4. sınıflar için ek bir materyal hazırlamaları güzel olmuş... Ben dilekçemi gönderirken kesinlikle sonuç alabileceğimizi (en azından dönem sonuna kadar) beklemiyordum.

"Talim ve Terbiye Kurulunun 01.02.2013 tarih ve 6 sayılı kararı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları (İlkokullar ve Ortaokullar) İngilizce Dersi (2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 2 ve 5. sınıflardan başlamak üzere uygulamaya başlanmıştır. Güncellenen öğretim programı 2014-2015 Öğretim Yılında 2, 4, 6 ve 7. sınıflarda uygulanmaktadır. Bu durumda, 2013-2014 Öğretim Yılında 3. sınıfta okuyan öğrenciler, 2 ve 3. sınıfta İngilizce dersi almadan 2014-2015 Öğretim Yılında yeni öğretim programındaki 4. sınıf uygulamaları ile karşılaşmaktadır. Her ne kadar yenilenen İngilizce Dersi Öğretim Programının içerik yoğunluğu azaltılmış olsa da, 2 ve 3. sınıfta İngilizce dersi almamış öğrenciler için 4. sınıfta öğrencilerin hazır bulunuşluk seviyelerini geliştirecek, 4. sınıf kazanımlarını inceleyen bazı çalışmaların yapılması gereği İngilizce öğretmenlerimiz tarafından bilinmektedir. İngilizce öğretmenlerinin yeni öğretim programının uygulanmasında 4. sınıf için geçiş yılı olarak gerektirdiği ilave çalışmaların yapılabilmeleri amacıyla, 2014-2015 Öğretim Yılına mahsus olmak üzere İngilizce dersinin haftalık ders saati 2 yerine 3 ders saati olarak belirlenmiştir.
    Söz konusu ek ders saatinin yanı sıra mevcut 4. sınıf İngilizce Ders Kitabı setine ilave olarak, öğretmenlerin uygulamalarına destek olacak materyaller hazırlanmıştır. Bu materyaller İngilizce Öğretim Programının 4. sınıf uygulamalarını desteklemek ve sadece 2014-2015 Öğretim Yılında kullanılmak üzere hazırlanmıştır. İlgili materyaller “4th Grade Supplemental Package for English” adı altında aşağıdaki linkte sunulmuştur. Takviye paketinde her bir ünite için, bu ünitede 2 ve 3. sınıf konularından eksik kalan kısımları kapsayan dil işlevleri ve yapıları ile sözcük dağarcığına yönelik bir içerik bulunmaktadır. Ayrıca takviye paketini kullanırken öğretmenlere yardımcı olması için ayrıntılı notlar, etkinlikler ve yönergeler de sunulmuştur."

4th Grade Supplemental Package for English - [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]

Re: İlkokul 4. Sınıf İngilizce Dersi Ek Öğretim Materyali

teşekkürler Gizem hocam.Gerçekten meb adına bir ilk gerçekleşmiş.Dediğiniz gibi içeriğin zenginliği ve işlevselliği tartışılır ama biz öğretmenleri dikkate almaları iyi bir gelişme eğitim-öğretim adına.

merhaba o zaman bu durumda sizin yapmış olduğunuz basitleştirilmiş 4. sınıf planını kullanmamıza gerek yok mu?

Quote Originally Posted by elvinceren [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    merhaba o zaman bu durumda sizin yapmış olduğunuz basitleştirilmiş 4. sınıf planını kullanmamıza gerek yok mu?
    ben kendi planımı uygulamaya devam edeceğim...

Öğretmenim bu yeni kitap öğrencilere ne zaman ulaşıcak peki? Bir bilginiz var mı

ben de sizin o yaptığınız planın kullanılmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Quote Originally Posted by ECRİN [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    Öğretmenim bu yeni kitap öğrencilere ne zaman ulaşıcak peki? Bir bilginiz var mı
    herhangi bi bilgim yok... bu ek materyalin kitap şeklinde basılıp dağıtılacağını düşünmüyorum açıkası... Öğretmene ek materyal olarak hazırlamışlar bence. Biz hazırladık, öğretmen nasıl çoğaltırsa çoğaltsın mantığıyla hazırlanmış gibi geldi... Çünkü yazan açıklamada öğrencilere gönderileceğine dair hiçbir bilgi yok!!!

bu ek materyal okullara mı gönderildi sizin nasıl elinize geçti ve müfredat gibi uygulanma zorunluluğu var mı?

Bu hazırlanan da bence pek uygun değil. Çocukların anlayacağı seviyenin üzerinde...

Dikkate almaları iyi olmuş
    Öyle ya da böyle kendi imkanlarımızla bu seneyi geçiricez

Page 1 of 2 12 LastLast