Results 1 to 6 of 6

lisede öğretmenlik???

Arkadaşlar 9 yıldır ilköğretim deydim.Bu yıl imam hatip lisesi ne tayin oldum. İlk hafta nasıl bir giriş yapmalıyım. Aktivite önerilerinde bulunursanız sevinirim. Birde liseyle ilgili fazla bir paylaşım göremedim.Sizler nasıl kaynak ediniyorsunuz? Desteklerinizi bekliyorum...

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

Re: lisede öğretmenlik???

merhabalar hocam,
    İlk hafta ilk ders ben öğrencilerime kısaca kendimi tanıtır ve tarzıma dair kısa bilgiler veririm. Devamını zaten sene içinde göreceksiniz diye de bitiririm. Sonra da onları dinlerim. İngilizceye yaklaşımlarını ve dile dair herhangi bir çalışma içine girenleri çözmeye çalışırım. Etkinlik olarak kısa bazı kalıplarla soru cevaplar yapılailir. Ama genelde sessiz kalırlar. Reading yaptırabilirsiniz. Hem telaffuzlarını hem tercüme yeteneklerini görebilirsiniz. Biz yabancı yayın kullandığımız için materyaller zaten geliyor. Foruma da bulduklarımızı ekleyerek herkesin faydalanması için uğraşacağız. Son olarak, sakın ilk dersten ağır bir başlangıç yapmayın. Öğrencileri başarabileceklerine bir şekilde inandırmak gerek. Bunlar şahsi fikirlerimdir

Teşekkür ederim Nurullah hocam! Tavsiyeleriniz çok değerli benim için

Blog Entries
    6

est. hocam ne demek. Ben ilk anda aklıma gelenleri paylaştım sadece. YouTube'dan yabancılara ait konuşma videoları da gösterebilirsiniz. [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register] linkinden de BBC tarafından hazırlanan Flatmates diyaloglarını kullanabilirsiniz. Konuşma ingilizcesi için oldukça faydalı olacaktır

Sayın hocam, malum lise ve ortaöğretim öğrencileri arasında büyük bir seviye farkı var yeni mezun olmuş bir öğretmenin ortaöğretim öğrencilerinden lise öğrencilerine geçerken zorlanacağını düşünüyor musunuz? Ne yapılabilir bu durumda?

Blog Entries
    6

Birkaç hafta içinde tüm acemiliğiniz atarsınız. Rahat olun sayın hocam