Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

4.sınıf ders kitabı yeni müfredata göre !

bu yılki 4.sınıflarda eski müfredata göre ders işlenmesi gerekiyorken, bu yıl bizim okula gönderilen ders kitapları yeni müfredata göre. sanki öğrenciler 2.sınıftan itibaren ingilizce görmüşler gibi. acaaba Türkiye'de diğer okullarda da böyle ders kitapları mı var? eğer öyleyse çok saçma. bu yıl daha yeni müfredata geçilmemmesi gerekiyor diye biliyordum . bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba?

Re: 4.sınıf ders kitabı yeni müfredata göre !

Quote Originally Posted by blume [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    bu yılki 4.sınıflarda eski müfredata göre ders işlenmesi gerekiyorken, bu yıl bizim okula gönderilen ders kitapları yeni müfredata göre. sanki öğrenciler 2.sınıftan itibaren ingilizce görmüşler gibi. acaaba Türkiye'de diğer okullarda da böyle ders kitapları mı var? eğer öyleyse çok saçma. bu yıl daha yeni müfredata geçilmemmesi gerekiyor diye biliyordum . bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba?

maalesef ki tüm türkiye genelinde durum böyle.. saçmalığın daniskası hem de!!!

şimdi talim terbiye ye göre böyle imiş:
    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
    Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı
    SAYI : 6
    TARİH : 01.02.2013
    KONU: İlköğretim Kurumları (İlkokullar ve Ortaokullar)
    İngilizce Dersi (2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar)
    Öğretim Programı
    ÖNCEKİ KARARIN
    SAYI: 14
    TARİH: 10/02/2006
    Başkanlığımızca hazırlattırılan ve Kurulumuzda görüşülen İlköğretim Kurumları (İlkokullar ve Ortaokullar) İngilizce Dersi (2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 2 ve 5. ; 2014-2015 Öğretim Yılından itibaren 3, 4, 6 ve 7. ; 2015-2016 Öğretim Yılından itibaren 8. sınıflarda uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,

1. 5’inci sınıf öğretim programının 2013-2014,
    2. 4, 6 ve 7’inci sınıf öğretim programlarının 2014-2015,
    3. 8’inci sınıf öğretim programının 2015-2016
    Öğretim Yılından itibaren uygulamadan kaldırılması
    kararlaştırıldı.
    şimdi buna göre dörtler yeni müfredat olması lazım, o zaman 2 den beri ingilizce görüyor olmaları ayrıca da haftada 2 saat olması lazım ki bizim okulda haftada 3 saatten gireceğiz. ne karmaşık durum mu ? neye göre ders işleyeceğiz bu sene?

4. sınıfların ders kitapları için ne yapmayı planlıyorsunuz? Daha ilk üniteden 100'e kadar sayıları, 'May I ....' kalıbını ve sınıfta kullanılacak cümleleri vermiş. Çocuklar daha isimlerini söylemeyi bilmezken bunlardan başlamak ne kadar doğru? Önerilerinizi alabilir miyim? Teşekkürler şimdiden.

tam bir fiyasko 4.sınıf kitabı ne yazık ki.daha ingilizceye giriş bile yapmamış 4.sınıf için nasıl yeni müfredat kitabı hazırlanıyor aklım almıyor.giderek soğuyorum bu meslekten

ben kitabı kullanmayı hiç düşünmüyorum, tamamen fotokopi ile gideceğim bu durumu da bir rapor ile tutanak altına alacağım.

ben de böyle yapacağım. şikayet mekanizması hakkında bilgisi olan var mı?

Daha başlamadan soğutuyorlar insanı. Ben kitap aldırmayı düşündüm. Çünkü fotokopiyle başetmek de zor.

aynı sıkıntı bizde de arkadaşlar..kitap tam bir fiyasko..biz zümre olarak dilekçe hazırlayıp gönderdik bile bakalım cevabı ne olacak??

Ben şikayet falan bi işe yarayacağını düşünmüyorum vallahi
    Kafaları çalışsa zaten yeni sisteme uygun kitabı göndermezler!
    Kaç gündür stres içindeyim ya kitaba bakasım gelmiyo daha fazla
    Biz bölge zümresinde şöyle bi karar aldık şimdilik
    En azından ilk bir ay kitaba dokunmadan önce çocuklara bi altyapı hazırlayalım diyorz ama bi ay yetmezse mystery_sea hocam gibi de yapabilirim
    Ama çok moralim bozuk heves falan kalmadı

Page 1 of 2 12 LastLast