Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

ELT Seminerlerinin Olumlu ve Olumsuz Yönlerini Tartışıyoruz

Merhaba arkadaşlar,
    Çoğunuzun bu tarz seminerlere katıldığını düşünüyorum. Bu seminerlerin olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşmaya ne dersiniz?

henüz katıldığım hiçbir seminerin (meb kaynaklı) faydasını görmedim, zaman kaybıydı sadece...

Çoğunlukla bizlerin bakış açısına bağlı. Seminer veren kişinin ya da kişilerin vasat olması, seminereleri çekilmez yapıyor ancak bu konuda başarılı olanlar da var, onlar da sizi oraya sürüklüyor.
    Bu tür seminereler zorunlu dendiğinde çoğumuz burun kıvırıyoruz. İlgili yere oflaya puflaya gidiyoruz ve vakit öldürmeye çalışıyoruz. Ben de "Madem gidiyoruz, keyif almaya çalışırım" mantığını kullanıyorum. Okulda dedikodu yapmaktan zevk almıyorum.

Newbie
    Bence en büyük dezavantajı zorunlu olması ve uzun sürmesi.Koca gün yorulmuşsunuzdur çıkışa 1 saat kala müdür yardımcınız gelir de hocam 1-5 saatleri arasında 1 hafta boyunca katılımın zorunlu olduğu bir seminere gitmeniz gerekiyor derse bence bunun pek de olumlu bir yönü yoktur.Ama isteğe bağlıysa, biz bireysel anlamda kendimizi geliştirebileceğimiz alana yönelik bir seminer seçip gidiyosak tadından yenmez şehir dışı hatta ülke dışı bile olsa olur

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6
    Peki Oxford, Longman ve Cambridge gibi yayınevlerinin düzenlediklerine ne diyorsunuz

üniversitede zaten gördüğümüz şeylerin yine sizin bizim gibi öğretmenler tarafından tekrar anlatılmasını çok saçma buluyorum.

yayınevlerinin düzenlediklerine en son on seneden fazla zaman önce öğrenciyken katılmıştım. yararlı da bulmuştum fakat şu an çok erişilebilir olduklarını düşünmüyorum. ya haberim olmuyor, olduğunda da bana çok uzak bir yerde oluyor. açıkçası tembellikten de katılamıyorum.

Quote Originally Posted by panenka [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    Çoğunlukla bizlerin bakış açısına bağlı. Seminer veren kişinin ya da kişilerin vasat olması, seminereleri çekilmez yapıyor ancak bu konuda başarılı olanlar da var, onlar da sizi oraya sürüklüyor.
    Bu tür seminereler zorunlu dendiğinde çoğumuz burun kıvırıyoruz. İlgili yere oflaya puflaya gidiyoruz ve vakit öldürmeye çalışıyoruz. Ben de "Madem gidiyoruz, keyif almaya çalışırım" mantığını kullanıyorum. Okulda dedikodu yapmaktan zevk almıyorum.
    Tamamen aynı düşüncelerdeyim,her cümlenize katılıyorum Fatih Hocam.

Newbie
    aslında seminerler güzel ve faydalı ancak bunu işin ehli yaptığı zaman etkisi oluyor , mahalli seminerlerin tümü göstermelikmiş gibime geliyor hiç içimden gelmiyor gitmek çok cazip bir seminer olmadıkça
    AZ LAF ÇOK İŞ ...

Re: ELT Seminerlerinin Olumlu ve Olumsuz Yönlerini Tartışıyoruz

Bazen umduğun gibi çıkmıyor hayal kırıklığı oluyor en kötüsü de zamanına ve parana yazık oluyor.

En büyük faydası ise varsa bir umutsuzluk, enerji kaybı tekrar şevke getirmesi, yeni vizyonlar geliştirmek ve yeni kişilerle tanışıp paylaşımda bulunmak..

Senede bir kaç kere imkanım elverdiği sürece İstanbul, Ankara, İzmir ya da yakınlarda olan seminer konferans ya da workshoplara katılırım. Bu arada ben Amasya dayım. Mesleki gelişim açısından yılda en azından bir kez olsun katılmak gerekli diye düşünüyorum.

En çok etkilendiklerimden birisi Sugata Mitra dır. Hole in the Wall deneyi gayet etkileyici. Mutlaka araştırın derim videosunu da izleyebilirsiniz. youtube da bulabilirsiniz geçen sene İSTEK in konferansında dinlemiştim kendisini. hatta youtube a diğer konuşmacıları da yüklemişler göz atın

Re: ELT Seminerlerinin Olumlu ve Olumsuz Yönlerini Tartışıyoruz

Lotus hocam bu workshoplardan nasıl haberdar oluyorsunuz,nasıl başvuruyorsunuz?Yakında gerceklesecek olan var mı?Thanks

Page 1 of 2 12 LastLast