Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Re: ELT Seminerlerinin Olumlu ve Olumsuz Yönlerini Tartışıyoruz

Üniversite yıllarımda çok yoğun olarak bu seminerlere gönüllü katıldım, hatta Boğaziçi Üniversitesi'nde küçük bir sunum da yaptım; büyük deneyimdi. Kitaplarda öğrendiğimiz metod ve teknikleri anlatan sunumların sıkıcılığı bir yana, sınıf deneyimlerini paylaşan sunumların faydalı olduğunu düşünüyorum. Lakin bir yüzdelik vermek gerekirse belki bu faydalı sunumlar %20yi geçmez. Öte yandan bence bu tarz seminerlerin en güzel yanlarından biri ELT camiasıyla tanışık olmak, ve hiç değilse bile 1 ya da 2 günlüğüne sadece İngilizce konuşulan bir ortama dahil olmak. Kendi şartlarımızda buna ne kadar imkan buluyoruz ki...

Şuan Muş'ta görev yapıyorum... İstanbul'daki ELT seminerlerini bile özlediğim doğrudur

Bu sene İllere göre semİner programlŞari burada paylaŞilacak mi?

Temin edebilirsek paylaşım yaparız. Ayrıca forumları da takip etmekte fayda var.

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

Ben çocukça oyunlar oynanan kısımlarını itici ve gereksiz buluyorum. Bunun dışında genel olarak memnumum

Merhaba, yakın zamanda Abant İzzet Baysal Üniversitesinde gerçekleşen seminerde bulundum. Bu seminer açıkcası bana öğretmenliğin geleceği hakkında bazı fikirlerin oturmasına oldukça yardımcı oldu. Örnek verecek olursak, bu seminerden sonra mezun olduktan sonra yapmam gerekenlerin listesini oluşturdum.

Merhabalar yakın zamanda bulunacağım geltus isimli eğitim konferans hakkında yazmak istedim. Bu konferansta ingilizce öğretmeni adaylarına yönelik ingilizce eğitiminde nelere dikkat edilmeli bunlardan bahsedileceğini duydum. Bu da öğretmen adaylarının kafasındaki bazı soru işaretlerinin silinmesine yardımcı olacağını ve aynı zamanda ingilizce öğretmeni olmak istemeyen adaylara dahi onların ilgi alanlarına yönelerek belki de mesleki hedeflerini tekrar gözden geçirmelerine fayda sağlayacaktır. Son olarak da ingilizce eğitimini belirli yaş gruplarına nasıl aktarabileceğimiz bizlere açıkça öğretebilecek bir konferans olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle konferansların mesleğe yönelecek adaylara katkı sağlayacağının bir gerçek olduğunu belirtmek isterim.

Keşke bu yayınlarının eğitimleri ulaşılabilir olsa. Enson katilimim herhalde 10 seneden fazladır. Çünkü haberim olmuyor. Online eğitimler olsa mesela bu yayınevlerinden.

Page 2 of 2 FirstFirst 12