Results 1 to 3 of 3
    Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

Not İstemeye Ailecek Gelenler :)

2013-2014 Eğitim öğretim senesinin son günleriydi. Bir öğrencim ikinci proje ödevi için bana gelmişti. Ben de efendi bir öğrenci olarak tanıdığım bu öğrencime "tamam olur" dedim. Aradan onda zaman geçmesine rağmen bir türlü ödev gelmedi. Karne haftasından bir hafta önce çocuğa sınıfta "nerede senin ödevin" dedim. Yanıt çok şaşırtıcıydı. "Hocam hemen yarın getireyim olur mu?" Tam trajikomik. Bir akşamda ödevi yapacak ve okuması gereken hikaye kitabını tamamlayacakmış Ben de iyi niyetimi yine kullanıp "git rehber öğretmenin bu proje ödevini e okuldan kaldırsın yoksa getirmediğini yazmam gerekir. Bu durumda da ortalaman düşer" dedim. Sene sonu ailecek gelen bu familya benden neden ödevi kabul etmediğimi soruyordu Gereken her türlü cevabı verdim. ortalamanın düşeceğini duyduklarında birden susup kaldılar. Sonra babası demesin mi "ama eğer ödevi alsaydınız ortalaması daha da yükselirdi" diye "Size daha fazla açıklama yapmayacağım. Sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyor ve notunda en ufak bir değişiklik yapmıyorum" diyerek ayrıldım. Babası ve annesi ne ki çocuğu ne olsun...

Bir keresinde bir öğrenci velisi not istemeye gelmişti. Ben de hemen not veremeyeceğimi adil olması açısından ikinci sınavları evde yapacağımı, isteyenlerin istediği yerden yardım alabileceğini, isterse özel öğretmen bile tutabileceklerini ve soruları çözdürebileceklerini söylenince çok şaşırmış ve bunun adil olmadığını söylemişti. Ben de not isterken siz ne kadar adil oluyorsunuz dedikten sonra kıpkırmızı çıkıp gitmişti.

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6
    Quote Originally Posted by panenka [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    Bir keresinde bir öğrenci velisi not istemeye gelmişti. Ben de hemen not veremeyeceğimi adil olması açısından ikinci sınavları evde yapacağımı, isteyenlerin istediği yerden yardım alabileceğini, isterse özel öğretmen bile tutabileceklerini ve soruları çözdürebileceklerini söylenince çok şaşırmış ve bunun adil olmadığını söylemişti. Ben de not isterken siz ne kadar adil oluyorsunuz dedikten sonra kıpkırmızı çıkıp gitmişti.
    Çok güzel gerçekten de hocam. Biz sizin kadar hazır cevap olamıyoruz bazen