Results 1 to 5 of 5
    Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

YDS İçin Hangi Kaynakları Tavsiye Edersiniz?

YDS'ye girecek olan arkadaşlarımızın en sık sordukları bu soruyu ilk dillendiren ben olayım istedim. Kaynak önerilerinizi paylaşabilir misiniz acaba?

ben de takip edeyim tavsiyeleri

Re: YDS İçin Hangi Kaynakları Tavsiye Edersiniz?

cesur öztürk ve akın dil eğitim merkezi kitapları diyorlar ...
    yorumlarınız neler arkadaşlar.hadi konuyu canlandıralım )
    nisan da girmeyi düşünüyorum.

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

Biz ELS ye abone yaptık çocukları. Şu ana kadar oldukça verimli geçiyor derslerimiz. Cesur Öztürk, Rıdvan Gürbüz, Suat Gürcan ve Akın Dil bu konularda oldukça başarılılar. Belki ELS sonrası onları da değerlendiririz

Dilbilgisi açısından Hacettepe Taş Yayınları, Mastering English Grammar, Ayhan Sezer, kitapta yok yok.

Zaman zaman bazı konularda eksik olduğumuzu düşünürüz, o zaman Hayrettin Cete, The Complete Book of English Structures (I ve II)
    Çok farklı bir eser. İçinde alıştırma falan yok. Tüm yapıları özgün örneklerle vermiş.
    (11 yıl temin etmek için peşinden koştuğum kaynak, sonunda benim gibilerin ısrarına dayanamayıp fotokopi yoluyla hocamız çok az sayıda kitap yaptı. Hocamızın kendisinden fotokopisini kitap şeklinde eşime, oğluma ve kendime satın aldım. Toplamda 1100 sayfanın üzerinde.)

Hayrettin Cete, İngilizcenin Altın Anahtarı "The Golden Key to English" (Ağustos 2014'de çıktı. Üstteki kitapların azaltılmış biçimi.)
    "İngilizcenin Altın Anahtarı" kitabını farklı bir yaklaşımla yazmış. Bildiğiniz bir şeyi daha iyi nasıl aktarırsınız onu öğreniyorsunuz. Ya da öğrendikleriniz tam yerine oturuyor.

Dünyada eşi benzeri olmayan bir sözlük. Hayrettin Cete, Anlam Endeksli Fiiler Sözlüğü (Türkçe-İngilizce)
    Anlam endeksli fiiller sözlüğünün dünyada bir benzeri yok. Türkçeden İngilizceye olan eserinde örneğin "düşmek" ile ilgili yaklaşık 7 sayfa İngilizce karşılık verilmiş her sayfadan bir örnek vereyim.
    aşağı doğru düşmek anlamında to fall down
    yere çakılmak anlamında to crash
    dillere düşmek to be on everbody's tongue
    işportaya düşmek to lose value
    birinin ocağına düşmek to be at the mercy of
    suya düşmek to come to nothing
    zevkine uygun düşmek to find something to one's taste

İlgilenenlere kolay gelsin.