Results 1 to 8 of 8

Hybrid View

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6

Orjinal Bulduğunuz Ve Uyguladığınız Proje Ve Performans Ödevlerini Paylaşabilir misin

En zor konulardan biridir orjinal ve özgün proje ödevleri oluşturmak. Bu konuda bu başlığımız bir konu havuzuna dönüşebilir diye düşündüm. Deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi ödev konularıyla birleştirip bizlerle paylaşabilirseniz çok seviniriz arkadaşlar

ortaya çok güzel fikirler çıkacaktır eminim ki

Newbie
    bu konuda paylaşabileceğim en önemli şey performans ödevlerinin kaldırılmış olmasından dolayı duyduğum mutluluktur

Administrator NuRuLLaH's Avatar
    Blog Entries
    6
    Quote Originally Posted by sunrise5 [Dear Guest/Member you can't see link before replyclick here to register]
    bu konuda paylaşabileceğim en önemli şey performans ödevlerinin kaldırılmış olmasından dolayı duyduğum mutluluktur
    kalkacağı söyleniyordu ama bir gelişme var mı bilemiyorum. Liselere daha bu sene geldi

Ben hep video çekim ödevi veriyorum. Seviyelerine göre basit şeyler seçiyorum meseka yurtta kalanlar yurdu tanıtıyor, okulu tanıtıyorlar ya da şehirlerini. Bazen de konuyu veriyorum ona uygun olarak örneğin alışveriş yaparken pazarlık yapmalarını istiyorum. Bu sene de bir blog hazırlattım ingilizce ile alakalı ne bulursanız ekleyin ama copy paste istemiyorum dedim. 4 kişi ortak yaptı en çok gönderi ekleyen olmak için kıyasıya savaştılar

Çocukların özelliklerine göre dialog canlandırması yaptırıyorum. Her öğrenci 4 sunum yapmak zorunda. Her sunum 25 puan. Velinin karışma ihtimali yok. Her şey öğrenciye ait. Bazen karşılıklı tek cümle oluyor bazen uzun bir metin oluyor.

Re: Orjinal Bulduğunuz Ve Uyguladığınız Proje Ve Performans Ödevlerini Paylaşabilir misin

Merhabalar,
    Geçen hafta 9.sınıflar için performans sayılabilecek bir çalışma yaptırdım sınıfta. Önceden hazırladığım "my imaginary house" adlı bir paragraf yazdım,çoğaltarak öğrenciler dağıttım.Evin şeklini,evde nelerin nerede olduğunu ve evin etrafında neler olduğunu anlatan bu metni resme dökmelerini istedim.Bu çalışmayı pairwork olarak yaptırdım ama ders saati yetişmediği için notla değerlendirmedim.Belki geliştirilir bu çalışma.Kolay gelsin.Haa bu arada paragraf biraz uzun olmuş,siz daha kısa yaparsanız etkili bir çalışma olacaktır diye düşünüyorum.

Re: Orjinal Bulduğunuz Ve Uyguladığınız Proje Ve Performans Ödevlerini Paylaşabilir misin

8. SINIFLAR
    • Preparing an interview video including dreams and superstitious
    (Rüyalar ve batıl inançları içeren bir röportaj videosu hazırlama)

- - - Updated - - -

7. SINIFLAR
    • Preparing a daily schedule by using pictures
    ( bir gününü resimlerle anlatan bir program hazırlama)
    • Writing an interesting, amusing or important experience
    ( ilginç, eglenceli ya da önemli bir hayat tecrübesini anlatan bir yazı hazırlama)
    • Comparing a city and a rural using pictures
    ( resimlerle bir şehir ve kırsal(köy) bölgeyi karşılaştırma

- - - Updated - - -

6. SINIFLAR
    • Preparing a dictionary by using pictures about Hygiene, weather condition and accupations.
    ( Hijyen, hava durumu ve mesleklerle ilgili resimli bir sözlük hazırlama)
    • Preparing a clock and a watch by using a flash paper
    ( fon kartonu ile duvar ve kol saati hazırlama)
    • Preparing a picture tombola by using 30 words
    ( 30 kelimeli resimli tombala hazırlama)

- - - Updated - - -

5. SINIFLAR
    • Preparing a puzzle by using pictures about stationary and classroom objects
    ( Sınıf ve kırtasiye nesnelerini kullanarak resimli bulmaca hazırlama)
    • Preparing classroom rules by using pictures
    ( sınıf kurallarını resimlerle anlatma)
    • Preparing a magazine introducing house objects
    ( Ev eşyalarını tanıtan bir dergi hazırlama)